Lütfen bekleyiniz...
Ürünlerimiz

Portal Vinçler

Scroll Down
Portal vinç ihtiyaçlarınız için hoş geldiniz. Bu vinç çeşitimiz, çok sayıda endüstriyel sektörde güvenle kullanıma uygundur. Portal vinç nedir? Adından anlaşılacağı üzere portal ayaklar üzerinde yer almaktadır. Zemine sabitlenmiş olan yürüme yolu üzerinde hareket edebilmektedir. Ağır yüklerin istenilen noktalara ulaştırılması konusunda önem arz eden ürünlerdir. Portal vinç, anlamsak olarak vinçlerin iki destek kolunun yanı sıra ayrıca üst kirişe sahip olduğu anlamını taşımaktadır. Bu durum vincin taşıma alanını genişletmektedir. İşlerin daha kolay bir şekilde tamamlanmasına katkı sağlamaktadır. Liftkon olarak, portal vinç imalatı yapan firmalar arasında yer almaktayız.

PORTAL VİNÇLER

Ağır yük taşımak durumunda kalınan makine, endüstriyel sektörlerinde taşıma, istifleme işlemleri oldukça zordur. Özellikle tonlarca ağırlığı kaldıracak durumda olmayan insan gücü yerine vinçler kullanılır. İş makineleri sayesinde kişiler güvenli bir şekilde üretim yapmakta ve daha fazla alanlarında gelişim gösterebilmektedir. İş yoğunluğunun fazla olması ve insan gücünün yetersiz kaldığı durumlarda makinelerden yardım almak oldukça verimli çalışmayı sağlıyor. İnsan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda ağırlık kaldırmak, taşımak için portal vinçler kullanılmaktadır.

Portal vinçler inşaat ve makine sektöründe bulunan iş araçları arasında yer alır. Aynı zamanda portal vinçler iş makinesi olarak da bilinir. Ağır olan yükler portal vincin uç kısmına yükleyerek taşıma işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Portal vinçlerin kullanım alanları oldukça farklı olduğu için çalışma şekli de çeşitlenebilmektedir. Vinçler alanlara göre çeşitlilik gösterir. Bazı vinçler sabit tutma işlemi görürken kimi vinçler de taşıma, istifleme için tercih edilmektedir. Kaldırma kapasitesi için kullanılan vinçler halatlı ve hidrolik vinçler; halatlı vinçlerdir. Vinç çeşitlerinden bazıları ise şunlardır: tek ray vinç, pergel vinç, sepet vinç, gezgin vinç, portal vinç, kule vinçtir. Kullanım alanına göre uygun olan iş makineleri seçilerek kolay bir şekilde taşıma, istifleme işlemleri yapılır.

PORTAL VİNÇ NE İŞE YARAR?

Makine, inşaat sektöründe taşıma, istifleme, malzeme kaldırma işlevlerini yapan araçlardan olan portal vinç birçok sektörde kullanılır. Portal vincin diğer isimleri ise ayaklı vinç ya da liman vincidir. İnsanların taşıyamayacağı ağırlıktaki malzemeleri kaldırmaya yarayan portal vinci tonlarca malzemeyi kaldırarak makine üretimi, yer ve inşaat yapımında sıklıkla tercih edilir. Ağır yükleri yükleme, yükseltme, taşıma, istifleme görevleri bulunur. Portal vinçler açık ya da yarı açık alanlarda ray üzerinde hareket ederek tonlarca ağırlığı taşır. Genellikle kişilerin iş gücünü azaltır ve kolay, hızlı şekilde üretim yapılmasına katkı sağlar.

PORTAL VİNÇLER NERELERDE KULLANILIR?

Bireylerin hızlı üretim yapabilmesi için ürünlerin kolay bir şekilde karışması, taşınması oldukça önemlidir. Özellikle teknolojik, makine ve inşaat sektörünün işlerlik kazanması, gelişebilmesi için kaliteli iş makinelerine ihtiyaç vardır. Bu makinelerden bazıları ise portal vinçlerdir. Portal vinçler limanlar, makine üretimlerinde, inşaat sektöründe, konteynır depolama alanları, maden ocakları, demir çelik sanayii, endüstriyel sektörlerde sıklıkla kullanılır. Portal vinçler insan gücünün taşıyamayacağı ağırlıktaki tüm malzemeleri kolaylıkla ve güvenle farklı bölgeye iletilmesine yardımcı olur. Güvenlik önlemleri içerdiği için kişi ve canlılara zararı olmaz ve sektörün gelişimi, üretimi için oldukça önemlidir.

Kapalı saha çalışmalarda portal vinçler kullanılır. LİFTKON mühendislik portal vinçlerde DIN formları, FEM standart uygunluklarına dikkat ederek üretim gerçekleştirmektedir. Açık saha ve kapalı sahalarda portal vinç kullanım için idealdir.

PORTAL VİNÇ MODELLERİ NELERDİR?

Portal vinçler inşaat sektörü, demir çelik sanayii ve limanlarda en sık tercih edilen araçlar arasındadır. Ray sistemi sayesinde yüklerin aktarımı sağlanır. Portal vinçlerin dört temel bölümü vardır. Bu bölümler portal kaldırma grubu, yürüyüş grubu, köprü grubu ve ayaklardan oluşur. Portal çeşidine göre bu bölümler farklı boyuttadır ve kullanılacak alana özel olarak üretilir. Standart koşullara uygun olarak üretilen çift kirişli portal vinçler çok yüksek mesafelerde üretilen sektörde kullanılır. Yükseklik oldukça önemlidir ve tonlarca ağırlığı güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Portal vinçlerin mesafesi yüksek olduğu için mesafesi yüksek olan işlerde de rahatlıkla tercih edilebilir. Aynı zamanda portal vinçlerde taşıma görevlerinin yanı sıra depolama, kaldırma, istifleme görevleri de bulunur. Küçük, dar ve sığ alanlarda portal vinç kullanımı uygun olmayabilir. Portal vinçlerin boyutları büyüktür ve mesafesi yüksektir. Portal vinçlerde tek kirişli modeller daha kolay ve mesafesi az olan işlerde tercih edilir. Yarı portal vinç olarak bilinen modeller ise genellikle kapalı alanlarda kullanılır. Bu modeller bina cephelerinde işlem yapılan görevlerde kullanılır. Boyut olarak küçük olarak görülse de tonlarca ağırlığı rahat ve güvenli bir şekilde taşıma kapasitesi bulunur.

Portal vinçlerin avantajları nelerdir?

Olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır ve uzun süre sorunsuz şekilde çalıştığı için birçok sektörde tercih edilir. Yüksek mesafelerde tonlarca ağırlık kullanılarak üretilen işleri kısa sürede bitirilmesine yardımcı olur. En verimli ve performanslı şekilde çalışma yapılabilir.

Portal Vinç Fiyatları

Büyük ölçekli ağırlıkların kaldırılması adına portal vinçlerin önemi son derece büyük. Ürünlerin kullanım alanları oldukça geniş. Fabrika, depo, liman gibi çeşitli bölgelerde portal vinçler kullanılabilmektedir. Kullanıcılarına çeşitli manevra kabiliyetleri vermesinin yanı sıra, güven sunar. Bu açıdan seyyar portal vinç kullanımı oldukça fazladır. Günümüzde portal vinç fiyatları belirlenirken çok sayıda kriter değerlendirilmektedir. Ürünün özelliği, taşıma kapasitesi bu konuda etkin rol oynar. Firmamız, bu konuda mümkün olan en uygun politikayı belirlemeye çalışmıştır. Portal vinç fiyat teklifi alabilmek adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Çift kiriş vinç ve tavan vinci ihtiyaçlarınız için de iletişime geçebilirsiniz.
Ürünlerimiz

Diğer Ürünlerimiz